Vízum

Ke vstupu na území Srí Lanky potřebují občané České republiky vízum.
Platnost pasu při příletu musí být ještě minimálně 6 měsíců.

Česká republika nemá na Srí Lance své velvyslanectví (ambasádu). Srí Lanka spadá pod působnost českého velvyslanectví v Dillí (Indie). V Colombu zastupuje Českou republiku pouze srílanský konzul (domluvíte se zde jen anglicky a sinhálsky).

ELEKTRONICKÝ VÍZOVÝ SYSTÉM ETA OD 1.1.2012

1.1.2012 bylo spuštěno on-line udělování krátkodobých víz přes internet (systém ETA - Electronic Travel Authority, údajně koupený od Austrálie). Přes tento systém lze zažádat o 30ti a 90ti denní turistické vízum, které bude možné prodloužit až na 6 měsíců. Dle zkušeností je vízum zasláno během čtvrt hodiny na Vámi uvedenou emailovou adresu. Smyslem tohoto systému má být rozhodnutí o přidělení víza předtím, než žadatel přijede na Srí Lanku, a také snaha vlády vybudovat ze Srí Lanky druhé Maledivy pro zámožné turisty, což se jim podle mě v žádném případě nemůže povést.
Víza stojí 35 USD.

Po vyplnění formuláře a zaplacení poplatku kartou Vám přijde vízum asi za 15 minut na Vaši e-milovou adresu, které je potřeba vytisknout.

30ti denní vízum je možné vyřídit i po příletu na letišti, ale poplatek je vyšší, a to 40 USD.

Rozhodně však doporučuji pokusit se v každém případě získat vízum přes internet, neboť se už stalo, že turistovi byl odepřen vstup do letadla v Saudské Arábii směr Colombo, protože neměl ETA vízum, ačkoliv byl předem ubezpečován o tom, že vízum lze vyřídit na letišti po příletu.

Děti do 12 let mají víza zdarma.

Prodloužení víza na Srí Lance

30ti denní vízum je možné prodloužit na 90 dnů (zdarma) a pak ještě jednou na dalších 90 dnů (za 10.000 Rs.) (dohromady 6 měsíců) v Colombu. Prodloužení víza provádí úřad Department of immigration and Emmigration, 3.patro, Ananda Rajakaruna Mawatha č.41, Colombo 10, a trvá to asi 2 hodiny. Je to druhá zastávka autobusu od vlakového nádraží Maradana.

Ambasáda Srí Lanky ve Vídni

O dlouhodobá víza lze žádat také na ambasádě Srí Lanky ve Vídni.
Vízum z této ambasády je také potřeba, pokud budete na Srí Lance žádat o rezidenční vízum.
Adresa ambasády:
Embassy and Permanent Mission of Sri Lanka
Weyringergasse 33-35, 4th Floor (vchod pro vyřízení konzulárních záležitostí je čp. 33, 4.patro)
1040-Vienna/Austria
Email: embassy@srilankaembassy.at

Webové stránky pro žádosti o vízum jsou zde: https://www.eta.gov.lk

Srí Lanka info 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!