Letenky na Srí Lanku

Na Srí Lanku se dostanete nejrychleji samozřejmě letadlem. Samotný let trvá přibližně 10 hodin. K letu připočtěte čekací dobu na přestupu, nejčastěji 2-3 hodiny.

Odlet z Prahy

Denně z Prahy do Dubaje a odtud dále do Colomba (resp. na mezinárodní letiště Bandaranayake vzdálené 35 km severně od Colomba) odlétají letadla společnosti Emirates. Odlet z Prahy je v 15:30 h v zimě a v 15:55 h v létě, přílet na Srí Lanku v 8:25. Zpět je odlet z Colomba ve 2:55 a přílet do Prahy kolem 13:00. Jde o nejkomfortnější letecké spojení.

Cena letenky se pohybuje mezi 15.000Kč až cca 22.000Kč. Záleží na jaký termín a jak dopředu letenku kupujete a zda se vám podaří vychytat nějaká akce.

Emirates jsou ale špičkovou leteckou společností s vynikajícím palubním servisem a zábavním programem, který často nabízí i české filmy.

Další letecké společnosti létající z Prahy:
Qatar airways - rychle spojení s leteckou společností patřící ke špičce Odlet z Prahy kolem 16:00, přílet na Srí Lanku kolem 9:00.
Fly Dubai - nízkonákladovka s cenami o pár tisíc nižšími než klasické letecké společnosti. Na trase z Prahy do Dubaje je 1 jídlo a 1 dc vody. 
Türkish airlines - můžete se dostat na super cenu, ale při letu na Srí Lanku je technický stop na Maledivách, což zbytečně prodlužuje dobu letu. Přílet na Srí lanku je pozdě odpoledne.

Odlet z Vídně

Dobré zkušenosti mám s odletem z Vídně, neboť do Vídně se dá pohodlně dojet vlakem, vystoupit na zastávce Simmering a odtud jet buď přímo autobusem nebo s jedním přestupem kombinací tramvaje a něčeho mezi tramvají a vlakem na letiště. Cesta z nádraží na letiště trvá cca 30 minut.

Z Vídně létá na Srí Lanku např. společnost EmiratesQatar Airways nebo Türkish airlines.
Připočítat se ale musí jízdné za vlak do Vídně, které není zrovna nejlevnější, avšak při koupi mezinárodní jízdenky do Vídně přes internet se dostanete na polovinu ceny jízdenky koupené na nádraží.

Další možností je odlet z Mnichova, případně z Frankfurtu, Milána (navazující lety ČSA z/do Prahy) a Londýna se Srílankan airlines.

Srí Lanka info 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!