Turistika

Pro turistické výlety je vhodná střední hornatá část země - jednak je zde příjemnější klima než v nížinách u oceánu a díky hornatému terénu se Vám po výstupu na vrcholky kopců naskytnou neskutečné výhledy.

Hezkou krajinu s čajovými plantážemi a vodopády najdete v okolí Haputale, Nuwary Eliyi a Elly. Tady všude se můžete procházet zadarmo.

Hlavní turistickou atrakcí jsou Hortonské pláně a Konec světa. Hortonské pláně jsou náhorní plošinou ve výšce přes 2000 m.n.m., které jsou pokryté trávou, lesy, jezery a vodopády. Tato plošina končí 800 metrů hlubokým srázem - odtud název Konec světa.
Vedle vysokého vstupného do toho národního parku je další nevýhodou mlha, která často po 10. hodině dopolední zamezí jakýmkoliv výhledům. Doporučuje se přivstat si a navštívit pláně mezi 6. a 10. hodinou.

Adams peak (Adamova hora)

Adams peak je nejposvátnější horou Srí Lanky. Srílančané věří, že vrchol Adamovy hory byl prvním místem, na které Adam poprvé došlápl po vyhnání z ráje.
Hora je vysoká 2243 metrů a na její vrchol vede více než 5000 schodů, které, pokud se vydáte na vrchol, budete v nohách cítit nejspíš několik dnů. Výstup na na vrchol trvá asi 3-4 hodiny a vyrazit byste měli ve 2 hodiny v noci, abyste byli nahoře před svítáním. Vycházející slunce vrhá dlouhý trojúhelníkovitý stín na údolí pod horou a jak slunce stoupá, stahuje se stín zpět k hoře. Vzhledem k nízkým nočním teplotám je třeba vybavit se teplejším oblečením.

Srí Lanka info 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!