Další zajímavá místa

Botanická zahrada Peradeniya

Botanická zahrada Peradeniya se nachází 6 km od Kandy, její plocha činí 60 ha a je největší na Srí Lance. V dobách, kdy město Kandy bylo královským městem, sloužila tato zahrada jako královská okrasná zahrada. Ze tří stran je ohraničena řekou Mahaveli ganga. Najdete zde sbírku orchidejí, zahradu koření, fíkus benjamín, který pokrývá 1600 m2, různé druhy palem a další stromy i kvetoucí keře a rostliny.
Na prohlídku zahrady si vyčleňte několik hodin.

Vstupné: 1200 Rs.

Sloní sirotčinec Pinnewala

Sloní sirotčinec najdete asi 10 km od města Kegalle, které leží na spojnici Colomba (příp. letiště) a Kandy, cca 1 hodinu a 15 minut od Kandy. Na tomto místě uvidíte nejvíce slonů pohromadě z celé Srí Lanky, původní ochrana slonů však časem přerostla v těžce turistickou akrakci.
Ošetřovatelé se zde starají asi o 70 slonů různého stáří, od mláďat až po více než šedesátileté. Někteří byli nalezeni jako opuštění či osiřelí, někteří jsou zranění. 2x denně sloni schází z kopce dolů k řece, kde se koupou, 3x denně je ošetřovatelé krmí.

Vstupné: asi 2800 Rs. (místní platí 100 Rs.)

Galle

Staré město s koloniální holandskou a portugalskou architekturou, s pevností, přes jejíž vysoké hradby se převalila vlna tsunami a napáchala značné škody. Dnes již následky nejsou patrné. Projděte se starým městem a budete žasnout. Vyhýbejte se všem naháněčům, budou se vás snažit dostat do obchodů s předraženým zbožím.

Kosgoda a Habaraduwa

Želví líhně a záchranné stanice, vstup za poplatek. Kosgodu najdete na jihozápadě pod Bentotou, Habaraduwu na jihu, blízko Koggaly.
Želví líhně vykupují od domorodců želví vejce, které želvy kladou v noci do písku na plážích. Ráno po kladení vajec to vypadá, jako když se po pláži projel malý traktor. Domorodce nenapadá nic lepšího, než vejce vyhrabat a usmažit si je na pánvi. Peníze za vejce jsou pro ně dostatečnou motivací, aby vejce nesnědli (někteří přesto neodolají). Želví vejce jsou velká jako pingpongový míček a nemají skořápku, pouze blánu.

Rybáři na kůlech

Rybáře na kůlech čekající na svou rybu můžete vidět mezi Unawatunou a Weligamou, pokud tudy pojedete ve správnou dobu.

Dondra

Nejjižnější maják na Srí Lance, 5 km od Matary.

Vodopád Diyaluma

Třetí nejvyšší vodopád (171m) na Srí Lance, přímo u silnice vedoucí z Haputale do Wellawayi.

Srí Lanka info 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!