Jak se tam dostat, letenky

SRÍ LANKA - LETY A LETENKY

Na Srí Lanku se dostanete nejrychleji samozřejmě letadlem. Samotný let trvá přibližně 10 hodin.

Odlet z Prahy

Letenka Praha - Kolombo a zpět:  13.579Kč

  • s Turkish airlines přes Istanbul
  • přijatelné čekací doby na přstupu

Vyhledávejte ve vyhledávacím formuláři níže


Denně z Prahy do Dubaje a odtud dále do Colomba (resp. na mezinárodní letiště 35 km severně od Colomba) odlétají letadla společnosti Emirates. Odlet z Prahy je v 16:00, přílet na Srí Lanku v 8:30, návrat do Prahy ve 14:00.

Cena letenky se pohybuje mezi 15.000Kč až cca 22.000Kč.

Jedinou nevýhodou letu z Prahy je při návratu delší čekací doba v Dubaji (3,4 nebo 7,5 hodin). Emirates jsou ale špičkovou leteckou společností a při čekací době delší než 4 hodiny poskytují na letišti občerstvení zdarma.

Od podzimu 2011 můžete využít i kombinaci letů ČSA + Etihad s přestupem v Abú Dhabí. Ceny letenek se pohybují kolem 15.000Kč, často jsou nabídky i kolem 12.000Kč, chce to ale trochu pátrat. Výhodou jsou krátké čakací doby na přestupech (kolem 1,5 a 2,5 hod.), nevýhodou méně komfortní letadla než u Emirates a odlet jen 2x týdně (středa, neděle) a návrat z Colomba v úterý.

Od února 2013 létá do Kolomba z Prahy s přestupem v Istanbulu i společnost Turkish airlines.

Odlet z Vídně

Dobré zkušenosti mám s odletem z Vídně, neboť do Vídně se dá pohodlně dojet vlakem, vystoupit na zastávce Simmering a odtud jet buď přímo autobusem nebo s jedním přestupem kombinací tramvaje a něčeho mezi tramvají a vlakem na letiště. Nepřestupní jízdenka na MHD stojí 1,80€. Cesta z nádraží na letiště trvá cca 30 minut.

Z Vídně létá na Srí Lanku např. společnost Qatar Airways, což je jedna z nejlepších leteckých společností. Cena letenek z Vídně bývá nižší než z Prahy a výhodou jsou kratší čekací doby na přestupu na Arabském poloostrově. Další leteckou společností s minimálními čekacími dobami na přestupu, která létá do Colomba, je Royal Jordanian. Odlet i Vídně je ve středu, návrat z Colomba ve čtvrtek.
Připočítat se ale musí jízdné za vlak do Vídně, které není zrovna nejlevnější, avšak při koupi mezinárodní jízdenky do Vídně přes internet se dostanete na polovinu ceny jízdenky koupené na nádraží (např. cena zpáteční jízdenky z Prahy do Vídně je pod 1000 Kč).

Další možností je odlet z Mnichova, případně z Frankfurtu, Milána (navazující lety ČSA z/do Prahy) a Londýna se Srílankan airlines.

Letenky na Srí Lanku i do celého světa

Toto je oficiální vyhledávací formulář a rezervační systém společnosti ASIANA - největšího prodejce letenek za nejvýhodnější ceny v ČR. 
Potvrzení rezervace letenky obdržíte na Vaši e-mailovou adresu. Letenky zarezervované přes tento formulář zaplatíte přímo ASIANĚ. Po zaplacení obdržíte elektronickou letenku opět na Vaši e-mailovou adresu.

Pro cestu na Srí Lanku zadejte do políčka Kam: CMB (Colombo)

Jak se dostat z letiště do Colomba a Kandy

Mezinárodní letiště na Srí Lance leží asi 35 km (= 1,5 hodiny jízdy autobusem) od hlavního města Colomba a asi 10km od města Negombo, kde je v blízkosti pláže řada ubytovacích možností, pokud přiletíte odpoledne a večer a budete si chtít před další cestou odpočinout.

Přímo z letiště nejezdí do Colomba ani jiných měst žádný autobus, což ale pro situace znalé cestovatele není žádný problém.
Nejdříve je třeba dopravit se starým shuttle busem zdarma od letiště na autobusové nádraží v Katunayake.

Shuttle bus najdete takto:

Proderete se davem náhončích a taxikářů (taxík do Colomba stojí asi 20-25 dolarů) ve východové hale letiště, vyjdete ze dveří a dáte se po chodníku vlevo. Neustále se vyhýbáte dotěrným taxikářům. Asi po 50 metrech na konci chodníku buď už bude stát otřískaný autobus, nebo když tam stát nebude, chvíli počkejte, jezdí v asi 20 minutových intervalech. Cesta na nádraží v Katunayake trvá asi 10 minut - autobus vyjede od letiště, pak zajede na plac s tuktukáři a potom už pojede na nádraží. Nádraží poznáte tak, že všichni místní vystoupí. Udělejte to samé.

Stejným způsobem v opačném pořadí se při návratu dostanete i na letiště.

Autobus do Colomba a Kandy:

Nádraží v Katunayake je malé, k autobusu do Colomba uděláte jen pár kroků. Buď tam někdo bude vykřikovat "Colombo, Colombo", nebo se na autobus do Colomba zeptejte. Pokud jich tam bude stát víc, náhončí se o vás poperou. Autobusy do Colomba jsou označené číslem 187 a jsou to buď obyčejné public busy za 50 rupií i s batohem nebo bílé klimatizované za 140 rupií s batohem (když máte batoh, platí se 1 osoba + 1 osoba za batoh). V Colombu autobus zastaví hned u autobusového nádraží Bastian Mawatha, odkud odjíždí autobusy na jižní pobřeží (Hikkaduwa, Galle, Matara, Tangalla), a pár kroků od hlavního vlakového nádraží.

Pokud máte namířeno na sever, není potřeba jezdit do Colomba - je to 1,5 hodiny jízdy a nic moc tam stejně neuvidíte.

Z Negomba jezdí přes nádraží v Katunayake public busy do Kandy, cesta trvá asi 2,5 hodiny. Buď můžete je tímto autobusem až do Kandy nebo přesednout po pár kilometrech na vlak ve Veyangodě. Trvat to bude stejně dlouho, ale cesta vlakem je pohodlnější.

Pokud přespíte v Negombu, do Kandy se pak dostanete dálkovým autobusem přímo z nádraží v Negombu.