Surfování

SURFOVÁNÍ

Ač by to mnozí nečekali, má Srí Lanka několik pláží vhodných pro surfování.

Jižní a jihozápadní pobřeží

Pláže na jihozápadním a jižním pobřeží jsou vhodné pro surfování od prosince do března. Je to především pláž v Hikkaduwě, a pak v Ahangamě, Midigamě a Mirisse a pro začátečníky ve Weligamě.

Východní pobřeží

Surfovat na východním pobřeží je možné od května do září, nejlepší vlny jsou nejspíš v červenci, kdy se v zátoce Arugam Bay u městečka Pottuvil konají surfařské závody. Kromě vyhlášeného Arugam Bay si můžete zasurfovat i na plážích v Panamě a Okandě (obě jižně od Arugam Bay).

Výuka surfování

Ačkoliv si na každé pláži vhodné k surfování můžete půjčit prkno a jít to zkoušet "na vlastní pěst", nebudete asi příliš úspěšní. Zjistíte, že udržet se vleže na surfu není žádná sranda a dostat se s prknem přes lámající se vlny je nadlidský výkon. A přitom to vypadá tak jednoduše ...
Doporučuji nejdříve si zaplatit několik lekcí s místními kluky, kteří surfovat umí. 

Pokud budete v Mirisse (a byla by rozhodně škoda tuto pláž vynechat), můžu vám pro lekce surfingu doporučit Geetha - tel. +94 776 376 714.
Vezme vás do Weligamy, která je pro začátečníky vhodnější než Mirissa.


SURF LESSONS IN MIRISSA

If you would like to learn surf and will be in Mirissa or Weligama, call Geeth - tel. +94 776 376 714.

He is good surfer and will be pleased to learn you surf. Good waves for beginners are in Weligama bay (only 4 km far from Mirissa).