O MNĚ, KONTAKT
O MNĚ

Uvítám jakékoliv podněty a příspěvky týkající se Srí Lanky, které mi pomůžou zlepšovat a rozšiřovat tento web. Tento web je otevřený všem, kteří se chtějí podělit se svými zkušenostmi z cest po Srí Lance s ostatními.
Cílem webu je poskytnout informace o Srí Lance zejména cestovatelům, kteří vyráží na vlastní pěst.

Poprvé jsme se na tento ostrov vydali dva měsíce po tsunami, tj. v březnu 2005. Jelikož jsme do té doby jezdili tak maximálně do Chorvatska, a protože jsme se rozhodli jet ze dne na den, neboť právě probíhala akce cestovních kanceláří a Českých aerolinií na podporu obnovy cestovního ruchu na Srí Lance po nedávném tsunami "Platí jeden, jedou 2", jeli jsme na 7 dní s cestovní kanceláří.

Zájezd byl na západní, tsunami nepostižené  pobřeží (severně od Kolomba) s ubytováním v Marawille. V rámci výletu jsme objeli i nějaké ty turistické atrakce.

Při tomto pobytu jsme zjistili, že jet na Srí Lanku na týden je pěkný nesmysl.

Podruhé jsme se na Srí Lanku vydali v březnu 2009 na tři týdny. Trasa byla Kolombo - Kandy - Nuwara Eliya - Haputale - Ella - Mirissa (čajové plantáže, hory, vodopády a relax na pláži).

Tři týdny jsou akorát.

Potřetí jsem vyrazila v roce 2010 sama na měsíc.
Největším zážitkem byl tentokrát monzun, který v půlce května skutečně dorazil. Tolik vody v květnu prý místní nepamatovali.

Počtvrté jsem navštívila Srí Lanku s přáteli v březnu 2011. Trasa byla: Kandy, Polonnaruva, Sigiriya, Nuwara Eliya, Ella, Mirissa. Absolvováno místní hromadnou (v pravém slova smyslu) dopravu + taxi do Polonnaruvy a Sigiriye. Zvlášť v Polonnaruvě se taxík hodil.

Popáté a další už nerozepisuji :-)

 

V oblasti zájezdů na Srí Lanku spolupracuji s cestovní kanceláří Go2, kde se podílím na přípravě a realizaci originálních programů při cestách na Srí Lanku.

Více na Zájezdy Srí Lanka